Tüm Branşlar Yaz Kampımız Sona Erdi

0

HÜNER Derneği olarak, 25 Temmuz’da başlayan Tüm Branşlar yaz kampımız 5 Ağustos’ta sona erdi. Dolu dolu geçen bu güzel programda öğleden önce İslami eğitimler, öğleden sonra kültürel etkinlikler ve bunların yanı sıra sosyal faaliyetler, İlm-i İstanbul gezisi gibi etkinlikler gerçekleştirdik.

İslami eğitimlerimiz alanında uzman hocalar vasıtasıyla katılımcı arkadaşlarımıza anlatıldı. Kur’an-ı Kerim – Tevhid, Hadis, Siyer ve İlmihal derslerimiz vesilesiyle, üniversite hayatında bu alanlarda birikimini artırmaya pek fırsat bulamayan katılımcılar, iki hafta boyunca her sabah bu derslerden istifade etti.

Öğleden sonraki kültürel etkinliklerimizde her gün bir öncü şahsiyetin hayatını, o şahsiyeti iyi bilen kişilerden dinleme fırsatı bulduk. Kampımızın teşrif eden konuşmacıları arasında Yusuf Kaplan, Mahmut Bıyıklı, Bestami Yazgan, Memduh Cumhur ve Mustafa Özdamar gibi isimler de yer aldı. Bu kişilerden Sezai Karakoç , Mahir İz , Yunus Emre Hz., Fethi Gemuhluoğlu gibi öncü şahsiyetleri dinleme fırsatı bulduk.

Sosyal Faaliyetler olarak sık sık havuz ve hali saha etkinliğimiz ve bunların yanı sıra piknik, kaynaşma oyunları ve dolu dolu İstanbul Gezileri gerçekleştirdik.

Program süresince gerek dersler, gerek sosyal faaliyetler vesilesiyle kampımıza katılan 40 katılımcımız hem çokça istifade etti, hem de birbirlerine arasında sıkı bir muhabbet kurma imkanı buldu.

 

Share.

Comments are closed.