KONUKEVİ VE YURT BAŞKANLARI BULUŞMASI

Anadolu’nun muhtelif illerinde gönül birlikteliğimizin olduğu kurumlara bağlı olan öğrenci konukevleri ve yurtlarında, sorumluluk alabilen öğrencilere İstanbul’da 3 gün süren Konukevi ve Yurt Başkanları Buluşması yapılmaktadır. Eğitim yılı içerisinde dönem başı ve ara dönem şeklinde iki buluşma icra edilmektedir. Konukevlerinde ev başkanlığı ile yurtlarda kat, oda başkanlığı gibi vazifeleri yürütecek olan genç liderlere yönelik eğitimler, tecrübe paylaşımları ve sosyal aktiviteleri kapsayan programlar uygulanmaktadır.

Genç liderlerimiz ile bir araya geldiğimiz Konukevi ve Yurt Başkanları buluşmasında daha nitelikli bir şekilde hizmet sunmalarına yardımcı olacak eğitimler verilmekte ve istişareler yapılmaktadır. Katılımcıların bireysel gelişimlerine katkı sağlayacak; İletişim Teknikleri ve İnsan İlişkileri, Kendini Tanıma ve Özgüven, Çatışma Yönetimi ve Etkili Sorun Çözme, Takım Çalışması ve Liderlik, Beden Dili, Hitabet, Zaman Yönetimi ve Planlı Çalışma gibi eğitimler program içeriğimizde yer almaktadır. Ayrıca daha önce başkanlık görevini yapmış veya yapmakta olan tecrübeli liderler ile bir araya gelerek ev ve yurt yönetiminde karşılaşılan problemlere karşı çözümler aranmakta ve bu çözümlerin nasıl uygulanacağı bilgisine vakıf olacak bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Kendilerine emanet edilen ve sorumluluğu altında olan öğrenciler ile iletişim kurma becerilerini geliştirebildiği, gençlik sorunlarına yönelik daha iyi analiz edilmiş fikirlerin paylaşıldığı, eğitim hayatı boyunca sürekli bir disiplin içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ve bu disiplinlerin konuşulduğu buluşmalarda; ideal gençlik modelini inşa edecek temeller üzerine faaliyetler sürdürülmektedir. Bu ideal gençlik modelini oluşturmada genç liderlerimizin yürüttükleri görevlerinin önemi gözler önündedir. Bizler de; her türlü etkinlik ve çalışmalarda aktif görev alan liderlerimize yönelik Konukevi ve Yurt Başkanları buluşmaları icra ederek bu ideale ulaşmayı amaçlamaktayız.