İLK ADIM KAYNAŞMA KAMPI

Üniversite hayatına yeni başlayacak olan gençlerin çoğu ailelerinden ve çevrelerinden ayrılarak tanımadığı bir şehirde yeni çevre ve dostlukların oluşacağı döneme ilk adımlarını atmaktadırlar. Aile ortamında ve çevrelerinde kurduğu ilişkilerden ayrılan öğrenciler eğitim hayatı boyunca yaşayacakları şehirlerde de aile sıcaklığı sunan ortamlara ve sağlıklı dostluklar kurabilecek çevrelere ihtiyaç duymaktadırlar. Bizlerde öğrencilerin bu süreci rahat ve hızlı atlatabilmeleri için İlk Adım Kaynaşma programını icra etmekteyiz.

Ayrıca üniversite eğitimine yeni başlamış gençlerimize yönelik akademik anlamda yön gösterici, hedef gösterme açısından alanında uzman eğitimciler ve başarılı kişilerle buluşturarak nitelikli bir eğitim hayatı geçirmelerini amaçlıyoruz. Gençlerimizin maddi ve manevi gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediğimiz İlk Adım Kaynaşma programımızda; öğrencimizin üniversite hayatının sonuna kadar bir eğitim metodu belirlemesi ve bu eğitim metodunun nasıl uygulanacağı bilgisine vakıf olması amaçlarımız arasındadır. İstanbul’da yapılan programdan sonra öğrenim gördüğü bölgede eğitim hizmetleri sorumlularından destek alması ve bölgedeki nitelikli ve başarılı kişiler ile bir araya getirilmesi planlanmaktadır.

Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ve Hüner Derneği ailesi ile ilk defa tanışan öğrenciler hem vakfımızın eğitim, insani yardım gibi faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmakta hem de Anadolu’nun muhtelif illerinde gönüllü kuruluşlar ile olan bağlılıklarımızı yerinde tanıma fırsatı yakalamaktadırlar.