İLK ADIM KAYNAŞMA KAMPI

0

Hüner Derneği, Anadolu illerinde çeşitli yükseköğrenim yurt ve öğrenci konukevlerinde 2017 – 2018 eğitim yılı itibari ile konaklamaya başlayan üniversite hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerimize hizmet verdiğimiz Aziz Mahmûd Hüdayi Vakfı Küçükçamlıca külliyesinde 21/22 Ekim 2018 tarihlerinde bir araya geldiler.

Etkin tanışma ve kaynaşmanın yapıldığı oturumların ardından Hüner Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Bey “Vakıf Medeniyeti ve Hüdayi Vakfı” sunumunu gerçekleştirdi.

Öğlen namazı ve yemek ikramının ardından öğrencililerimiz Hüdayi Vakfı Yurtiçi Eğitim Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adem Ergül Bey “İnsanın Yetişmesinde Çevre Faktörü” konulu seminerini icra ettiler.

İkram ve güzel muhabbetlerin ardından Doç. Dr. Mehmet Okur Bey “Çift Kanat Çift Kariyer” başlıklı sunumunu icra etti.

Daha sonra “İlk Adım” kaynaşama kampımızın amacı olan etkin tanışma için yine kaynaşma etkinlikleri gerçekleştirilirdi.

Öğrencilerimizin birçoğu ilk kez İstanbul’a gelmiş olması hasebi ile ikinci güne Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazını kılarak ve Eyûb-el Ensari Hazretlerinin kabrini ziyaret ederek programa başlamış oldu.

Sabah ilk oturum olarak “Fahri Sarrafoğlu Bey “Geçmişten Geleceğe İstanbul” sunumu ile gençlerimiz İstanbul’u daha yakından tanımış oldu. Sunum olarak gerçekleştirilen İstanbul tanıtımının ardından öğrencilerimiz ile Fahri Bey’in rehberliğinde boğaz turu gerçekleştirdi.

Öğrencilerimize yönelik seminer sunum ve gezilerin ardından ilk kez vakfımız ile tanışan öğrencilerimiz hoş sedalar ile İstanbul’dan ayrıldı ve buluşmamız nihayete erdi.

Resimleri büyültmek için üzerine tıklayınız…

Share.

Comments are closed.