İlim, İrfan ve Tarih İkliminde Medeniyet Buluşması

0

7 Ocak’ta başlayan ve 3 gün süren İlim, İrfan ve Tarih İkliminde “Medeniyet Buluşması”nı Kayseri’den gelen 70 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirdik. Buluşmamızın ilk gününde, Muhterem Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin “Gönül Sohbeti”ni, Ali Can Bey’in “Temizsin Temiz Kal” başlıklı konferansını ve ardından Abdullah Sert Beyefendi’nin “Ahir Zamanda Müslüman Genç Olmak” konulu hasbihalini dinledik.

Medeniyet Buluşması’nın ikinci gününde de yine birbirinden kıymetli konuşmacılar ve nitelikli programlar vardı. Aziz Mahmud Hüdayi Camii’ndeki sabah namazının ardından Adem Ergül Bey’le Hasbihal gerçekleştirdik. Fahri Sarrafoğlu’ndan dinlediğimiz “İstanbul’un Sırları” adlı seminer de yine dolu doluydu. Günün son programı ise Kemalettin Altuntaş Hocamızın gönüllere dokunan hasbihaliydi.

Buluşmanın son gününde bir İstanbul Klasiği olan Eyüp Sultan Camii, Sabah Namazı programı vardı. 3 günlük buluşmamız nihayete erdi. Hüner Derneği olarak yine her faaliyette öncelediğimiz nitelikli gençler yetiştimek üzere, bir programı daha geride bıraktık.

Share.

Comments are closed.