HÜDAYİ GENÇLİĞİ

Ülkemizin muhtelif üniversitelerinde eğitim hayatına devam eden öğrencilerin oluşturduğu Hüdayi Gençliği grubu iki yıl süregelen bir projenin ürünüdür. 1. ve 2. grup mezunlarını veren Hüdayi Gençliği 3.grubu ile 11 buluşma gerçekleşmiştir.

Anadolu’nun muhtelif illerinde gönül birlikteliğimizin olduğu kurumlara bağlı olan öğrenci konukevleri ve yurtlarında kalan gençler arasından, mülakat yoluyla seçilerek grubun oluşma süreci tamamlanmaktadır. Bölgelerinde eğitim hizmetlerine destek sağlayan gönüllü eğitimcilerimizin referans ve yönlendirilmeleriyle mülakata alınan öğrenciler, mülakat kriterlerine uymaları halinde projeye dâhil olmaya hak kazandılar.

Projenin gayesi, geleceğimizin istikbali olan, vatanını milletini seven, inandığı değerler uğrunda taviz vermeden yaşayabilen, geçmişine saygı duyan, geleceğine yön verebilecek, din, dil ve tarih şuuruna sahip, Kur’an kültürüne vakıf, namazı hayatının merkezine koyan, hizmet denildiğinde ayaklarını sürtmeden ilerleyen, kendi gönlüne enerji santralini koymuş ve heyecanını kendisi üreten, kimse yok mu denildiğinde etrafına bakmadan ben varım diyebilecek, hizmetkâr liderler yetiştirmektir.

Toplumumuzun ihtiyaç duyduğu ve kaht-ı rical olarak adlandırılan nitelikli ve işinde ehil adam ihtiyacına bir nebze olsun katkı sağlamak arzusuyla oluşan Hüdayi Gençliği, proje kapsamında hem İstanbul’da hem de Anadolu’nun muhtelif şehirlerinde buluşmalar gerçekleştirilmiştir.

Bu gayeyle yapılan buluşmalarda; kişisel gelişim uzmanları ve psikologlar ile eğitim seminerleri, manevi önderler ile sohbetler, iş hayatında başarılı kişiler ile hasbihaller, akademisyenler ile lisans sonrası eğitim planlamaları, bireysel gelişimlerine katkı sağlayacak okumalar ve araştırmalar, özgüvenlerini arttıracak faaliyetler ve şehir gezileri yapılarak projenin amaçlarına ve hedeflerine ulaşmayı gaye edinmiş ideal bir genç Müslüman kimliği oluşması hedeflenmiştir ve bu minvalde nihayete ermiştir.

Hüdayi Gençliği projesinden mezun olan gençler ile muhtelif zamanlarda yapılan programlar aracılıyla birlikteliğin her zaman sıcak tutulması sağlanmaktadır. Aynı zamanda üniversite mezuniyetinden sonra hayata atılma süreçlerine de imkânlar dâhilinde destek olunmaktadır. Ayrıca gençlerimizin bulundukları bölgelerdeki gençlik hizmetleri ve çalışmalarına yönlendirmeler yapılarak katkı sağlamaları beklenmektedir.

Hüdayi Gençliği öğrencilerimiz ile bu zamana kadar 11 buluşma gerçekleştirdik;

 1. Buluşma 28/29 Kasım / İSTANBUL
 2. Buluşma 26/27 Aralık / İSTANBUL
 3. Buluşma 30/31 Ocak / ANKARA
 4. Buluşma 20/21 Şubat / iSTANBUL
 5. Buluşma 19/20 Mart / KAYSERİ
 6. Buluşma 23/24 Nisan / İSTANBUL
 7. Buluşma 26/27 Kasım / İSTANBUL
 8. Buluşma 24/25 Aralık / KONYA
 9. Buluşma 18/19 Şubat / İSTANBUL
 10. Buluşma 25/26 Mart / ŞANLIURFA – GAZİANTEP
 11. Buluşma 22 Nisan İSTANBUL FİNAL 

HÜDAYİ GENÇLİĞİ GENEL TANITIM FİLMİ…

 

 

  

 

 


Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız…