HÜDAYİ GENÇLİĞİ 4. GRUP 3. BULUŞMA – ANKARA

0

Hüdayi Gençliği 4. Gurup olarak yola çıktığımız Anadolu’nun farklı şehirlerinde ve üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan bu minvalde aynı düşünce yapısına sahip üniversite öğrencilerimiz ile Hüdayi Gençliği Anadolu buluşmaları kapsamında Ankara’da kalem derneği Abidin Paşa Yükseköğrenim yurdunda Hüdayi Gençliği 3. Buluşmasını gerçekleştirdik.

Ankara üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf kürsüsü başkanı Prof. Dr. Ethem CEBECİOĞLU Hocamız gençlerimiz ile tadına doyulmayan her biri kitap mesabesinde olan ikişer saatlik üç sohbet gerçekleştirdi.

Bu sohbetler içerisinde gençlerimiz “tasavvuf nedir? Ne değildir? Allah (c.c.)’ı anmak nasıl olmalı? Sorularına cevap bulurken aynı zamanda tasavvufta sohbetin önemi, sohbet nasıl dinlenmeli ve nelere dikkat edilmeli” gibi önemli hususları da öğrenmiş oldular. Manevi esintiler eşliğinde sona eren, hocamızın sohbetleri ardından gençlerimiz sosyal etkinlikler ile birbirlerine olan muhabbetlerini tazelediler.

Hacı Bayram-ı Beli Hazretleri’nin huzurunda ikinci güne başlayan buluşmamız; yine gençlerimizin birçok soruya yanıt bulduğu ASELSAN Yönetim kurulu başkan vekili Mustafa ŞEKER Bey’in Gelişim ile Gelen Liderlik konulu sunumunu dinlediler.

Her Hüdayi gencimizin buluşmalar süresince kendi çabaları ile hazırlayıp sundukları seminer oturumları ile devam eden buluşmamız Ankara şehir gezisi ile nihayete erdi.

Resimleri büyültmek için üzerine tıklayınız…

13

Share.

Comments are closed.