GÖNÜLDAŞLAR BULUŞMASI

0

Hüner Derneği olarak Anadolu illerinde farklı üniversiteler ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerimizle, bünyesinde hizmet verdiğimiz Aziz Mahmûd Hüdayi Vakfı Küçükçamlıca külliyesinde 10/11 Mart 2018 tarihlerinde bir araya geldik.

Çeşitli seminerler ve sohbetlerin yapıldığı buluşmamız, manevi destek açısından öğrencilerimize ışık oldu. Buluşmaya katılan öğrenciler Hüner Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Bey’in “Temizsin Temiz Kal” konulu sunumunu dinledi. İkram ve muhabbet arasından sonra Yrd. Doç. Dr. M. Lütfi Arslan hocamız “Yol İçinde Yol Sunumu” başlıklı konuşması ile öğrencilere gündemi farklı açılardan nasıl okumaları gerektiğini anlattı.

Bu oturumların ardından gençlerimiz gönül ikliminde manevi bir yolculuğa çıkarak önce Bünyamin Gökçe hocamızdan “Hamd ve Şükür” ‘ün nasıl olacağına dair tariflerini dinledi ve hemen ardında muhterem Osman Nuri Topbaş Hocaefendi ile bir araya geldiler.

Manevi tekâmüllerinden istifade ettiğimiz muhterem büyüğümüz Kemalettin Altıntaş hocamız ile gençlerimiz geçmiş zamanın muhasebesini yaparak “Neydik? Ne olacağız?” sorusuna cevap aradılar.

Gençlerimiz iki günlük hoş sêdalar ile dolu manevi eğitim buluşması sonucunda gönülleri hoşnut bir şekilde İstanbul’a veda ettiler.

Resimleri büyültmek için üzerine tıklayınız…

Share.

Comments are closed.