BİR DEM’LİK YAZ KAMPI 2020

0

                                                          BİR DEM’LİK YAZ KAMPI 2020

10 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında manevi konulardan sosyal konulara, düşünce akımlarından siyasi ideolojilere kadar birçok farklı konunun ele alınacağı çevrim içi yaz kampımızda çok değerli isimlerle eğitim yapma imkânı bulacaksınız. Sunulan dersler içerisinden ister hepsini ister sadece almak istediklerinizi seçebilecek olmanızın yanı sıra her dersin makul bir süresi olmasından dolayı kendi programınıza kolaylıkla adapte edebileceksiniz. Kaliteli isimlerden ve dolu bir içerikten oluşan çevrim içi yaz kampımız, Arapça dersi haricinde tamamen ücretsiz olacaktır. Üstelik yapılacak yarışmaların sonucuna göre ödüller de kazanabileceksiniz. Sizlerden beklentimiz maddi değil, bu programa katılıp verimli bir şekilde takip etmenizdir. Ayrıca okumalarla ve araştırmalarla ileriye götürerek kendinizi olabildiğince geliştirmenizdir.

      Bir Dem’lik Yaz Kampı sallamaya gelmez!!!

      Not: Programımız kontenjanla sınırlıdır.

Dikkat Edilecek Hususlar:

  1. Her ders öncesi yapılacak okumalarla derse hazır gelmek esastır. Okumalar için belirlenen makaleler ve diğer materyaller resmi internet sitesinden paylaşılmıştır.
  2. Dersler Zoom programı üzerinden yapılacaktır.
  3. Program süresince her katılımcının kamerasının zaruri şartlar haricinde açık olması gerekmektedir.
  4. Program esnasında eğitimci haricinde her katılımcının mikrofonunun kapalı olması ve sadece söz verildiğinde açılması gerekmektedir.
  5. Katılımcıların program esnasında soruları olursa mesaj kısmından yazarak eğitimciye iletmeleri yeterlidir.
  6. Çevrimiçi yaz kampına katılan herkesin dâhil olacağı bir WhatsApp grubu kurulacaktır. Bu grupta hem derslerin katılım linki hem de genel duyurular paylaşılacaktır.
  7. Seçilen her dersin devamlılığı zorunludur.
  8. Arapça haricinde diğer derslerin açılabilmesi için en az 25 kişi tarafından tercih edilmesi gerekmektedir.
  9. Arapça dersinin açılabilmesi için en az 15 başvuru şart koşulmuştur.
  10. Programın bütçesi Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı tarafından desteklenmektedir. Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ve Hüner Derneği’nin amacı, siz değerli katılımcıların yaz dönemlerini verimli bir şekilde değerlendirmesidir.

BİR DEM’LİK YAZ KAMPI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

DERSLER

Eğitimci: Prof. Dr. Mehmet Ali BÜYÜKKARA (Özgeçmiş)

Çağdaş İslami Akımlar, ”İslam” adına, ait olduğu çağda meydana gelen hareketlerdir. Tasnifi zor olan bu konuda, uzman bir isim rehberliğinde İslami akımları okumak, bilmek ve anlamak amacıyla hazırlanan bu ders öğrencilerin istifadesine sunulmuştur.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.Eğitimci: Prof. Dr. Halit ÇALIŞ (Özgeçmiş)

Her hafta bir meselenin bir rehber isim eşliğinde anlatıldığı bu derste, konuyu farklı farklı yönlerden ele almak ve farklı bakış açılarıyla yorumlayarak dolu dolu bir birikim elde etmek amaçlanmaktadır.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi Vahdettin IŞIK (Özgeçmiş)

Modernite, Avrupa’da yaklaşık olarak 17. yüzyıl civarında ortaya çıkan, zamanla tüm dünyaya yayılan toplumsal değerler sistemine verilen isimdir. Genel anlamda gelenek ile karşıtlık ve ondan kopuşun; bireysel, toplumsal ve politik yaşam alanlarının tamamındaki dönüşümü ya da değişimidir. Bu değişim ve dönüşümler, Osmanlı-Türkiye penceresinden sayın Dr. Öğr. Üyesi Vahdettin Işık rehberliğinde seyredilecektir.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Muhammed Oran (Özgeçmiş)

Medeniyetlerin ortaya çıkışlarında coğrafyanın önemini; enerji kaynağı açısından biyokimyasal enerjinin tedarikini; nebatat ve hayvanatın evcilleştirilme süreci; mikropların ortaya çıkışı ve salgın hastalıkların belirleyiciliğini; teknolojinin gelişim seyrini; yazının icadı ve sözlü-yazılı kültür kıyasını; geri kalmışlık sorununa İslami, fenni ve iktisadi cevaplar verebilmek bu dersin amacıdır.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Prof. Dr. Nurullah ARDIÇ (Özgeçmiş)

Modernite, Avrupa’da yaklaşık olarak 17. yüzyıl civarında ortaya çıkan, zamanla tüm dünyaya yayılan toplumsal değerler sistemine ve organizasyonuna verilen isimdir. Postmodernizm, modernizmin sonrası ve ötesi anlamında kullanılmaktadır ve modern düşünceye ve kültüre ait temel kavram ve perspektiflerin sorunsallaştırılmasıyla ve hatta bunların yadsınmasıyla birlikte yürütülmektedir.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Prof. Dr. Süleyman Seyfi ÖĞÜN (Özgeçmiş)

Türkiye’de siyasi ideolojilerin özelliklerinin, birbirlerini etkileme ve birbirlerinden etkilenme süreçlerinin, bu ideolojilerin çıkış ve gelişme serüvenlerinin ele alınacağı bu dersle, Türkiye’nin düşüncelerle şekillenen senaryosunun birbiriyle ilintilenerek sunulması amaçlanmaktadır.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Prof. Dr. Tahsin GÖRGÜN (Özgeçmiş)

Dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan ama tüm dünyayı etkileyen; kırılmalara, devrimlere, dönüşümlere, gelişmelere ve gerilemelere sebebiyet veren olayların anlatıldığı ve bu olayların dünya tarihine etkisinin farklı bakış açılarıyla zihinlere aksettirildiği ders, sizlerin istifadesine sunulmaktadır.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil ÜÇER (Özgeçmiş)

İslam düşüncesi tarihi, Müslüman düşünür ve filozofların tarih boyunca ortaya koyduğu düşüncelerin tarihidir. Bu düşüncelerin doğuşunu, gelişimini ve sonucunu irdeleyen ve bunun yanı sıra düşünürleri de inceleyen bir ders olarak sizlerin istifadesine sunulmaktadır.

Ders Usulü ve Materyaller İçin Tıklayınız.


Eğitimci: Bekir SIRMABIYIKOĞLU – Muhammed OKUMUŞ

Arapça’nın olmazsa olmaz temel taşlarından Emsile, Binâ, Maksûd ve Klasik Nahiv Derslerinden Avâmil ve Ecrûmiyye konularının işleneceği ders, hafta içi her gün 21.00-23.00 arasında, tecrübeli hocalar eşliğinde sizlerin istifadesine sunulmuştur.


KAMP PROGRAMI

                        1. ve 2. Haftalar                                                                            3, 4 ve 5.Haftalar

                               

BİR DEM’LİK YAZ KAMPI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Share.

Comments are closed.