Bir Medeniyet Coğrafyası ve Yeni Bir Medeniyet İnşâsı

Hüdayi Gençliği Şanlıurfa ve Gaziantep’te 10. Buluşmasını büyük bir heyecanla tamamladı.Engin tarihi, eşsiz güzellikleri ile Güneydoğu Anadolu’nun incileri diyebileceğimiz Şanlıurfa ve Gaziantep’te Hüdayi Gençliği bir araya geldi. Geçmişinden aldığı değerler ve birikimler ile yeni bir medeniyet inşa etme hayali olan Hüdayi Gençliği, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şanlıurfa ve Gaziantep’te iki günlük kamp programı gerçekleştirdi.

Genç olmanın omuzlarına verdiği yüklere aldırmadan, Türkiye’nin dört bir yanında yapılan buluşmalara her daim katılma azmi gösteren Hüdayi Gençliği, bireysel ve toplumsal tüm ortak paydaların gelişmesi için mezuniyet sonrasında da aynı heyecanı taşıma aşkı göstermeye devam edeceklerdir.

Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle ülkemize sığınan muhacirlere karşı yapılan hizmetleri yakından inceleme fırsatı yakalayan öğrencilerimiz, devletimizin ortaya koyduğu fedakâr tutumu ve büyük devlet olmanın getirdiği kuşatıcı yardımseverlik duygusunu Ensar olarak bir kez daha yaşadılar. Şanlıurfa ve Gaziantep’te manevi önderler ile buluşan öğrenciler, huzurun ve muhabbetin ülkemizin tüm farklı coğrafyalarında var olduğunu yerinde görme fırsatı buldular. Ayrıca iki şehrin tarihi dokusunu, kültürel birikimlerini yapılan geziler ile gözlemleyen Hüdayi Gençliği’nin, ülkemizin tüm ortak değerlerinin zenginliği ile daha azimli bir çalışma içerisinde olacaklarına inanıyoruz.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız…

Share.

Comments are closed.